Адже, на відміну від європейців, українці не готові до безкоштовного донорства. За кров - добровольці отримують досить скромну суму: від 75 до 90 гривень.
“Україна все-таки знаходиться серед країн, які залежать від оплатної донорської крові. І повинен сказати, що платний донор - це не лише ганьба, це й небезпека для того, кому ця кров потрібна. І безоплатний донор - це людина, яка щиросердечно прийшла і віддала свою кров, це людина, яка відповідальна”, - сказав почесний президент Асоціації молодих донорів України Олександр Горган.
Безкоштовно віддавати свою кров готові небагато людей - приміром, в одному зі столичних районів - таких нарахувалося 75. Як кажуть в Асоціації донорів, приблизно кожного третього можуть забракувати - адже не всі сумлінно ставляться до процедури, чи навіть не підозрюють про деякі свої захворювання. Тим не менше, донори запевняють у безболісності процедури, та кажуть, що кожна крапля крові - на вагу життя.
“Особисто для мене, це безболісна процедура, і я розумію, що потрібно здавати кров і я розумію, що це для свого організму корисно, і допоможе комусь, хто потребує допомоги своєчасно”, - каже донор Володимир Бугай.
“Звик якось, в інституті здавали. Не обов’язково за гроші, можна людям допомогти”, - сказав донор Тимур Дишканов.
“Здавати потрібно. Є люди, яким вона потрібна, тому просто відсиджуватися - це неправильно, потрібно іти і здавати”, - вважає донор Дмитро Власюк.
Одна здача крові - а це 300-400 грам - може врятувати 2 дитячих життя. За останні 5 років завдяки донорству в Україні вдалося врятувати майже 300 малюків. Ці цифри могли бути і більшими - кажуть медики.
“Це дітки, Центр серця, дитяча лікарня “Охматдит” потерпає - лейкози, ну взагалі кров дуже потрібна! Без крові - ну, це основний компонент - потерпають лікарні, це операційні - перша за все, кров”, - каже голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Романюк.
Нагадаємо, щороку 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. В нашій державі стати донором може кожен громадянин віком від 18-ти до 60-ти років без інфекційних захворювань. Для процедури слід пройти консультацію терапевта, який і призначає допустиму дозу крові.