Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Medicine.

Томас Бурріс з Дослідницького інституту Скріппса в американському місті Юпітер і його колеги знайшли спосіб підсилити працездатність м'язів у товстунів, порівнявши структуру м'язових клітин у звичайних мишей і їхніх огрядних родичів.

Науковці звернули особливу увагу на гени, які керують роботою "енергостанційних" клітин, мітохондрій. Як правило, мітохондрії в мускулах людей із зайвою вагою погано справляються з "спалюванням" зайвих калорій.

Після досліджень виявилося, що м'язи товстих мишей містили в собі незвично мало рецепторів Rev-erb-альфа, які пов'язані з метаболізмом цукрів і найчастіше зустрічаються в клітинах жиру і печінки. Цей факт і наштовхнув їх на думку, що ця частина ядра клітини може керувати тим, наскільки активно поглинається кисень і поживні речовини.

Вчені провели і зворотний експеримент - вони почали годувати огрядних мишей за допомогою препарату SR9009, стимулюючого роботу Rev-erb-альфа в м'язах. У результаті цього м'язи піддослідних гризунів змінилися й стали нагадувати м'язи спортсменів, завдяки чому миші стали бігати на 50% довше, ніж раніше.

За словами науковців, отримані результати дозволяють використовувати ці ліки для допомоги повним людям, які намагаються скинути зайву вагу за допомогою аеробіки, бігу і зарядки.