Коли щодня прес-центр АТО повідомляє про кількість поранених на сході України, про їхній стан не уточнюють інформації. Люди зітхають, але з полегшенням від того, що поранений – значить не вбитий.

На особистій сторінці у Facebook головного лікаря Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова Сергія Риженка щодня можна прочитати дані з війни. Він звітує практично про кожного бійця. Він дає змогу уявити, наскільки складне поранення і чи можна зітхати з полегшенням. Він дає надію на те, що бійця повернуть до життя, навіть якщо він у комі, навіть якщо він сам не дихає.

Лікарня ім. Мечнікова у Дніпропетровську вже впродовж року – найперший центр, куди привозять усіх поранених. Лікарі врятували 1500 життів. "Ремонтують", підшивають, повертають з того світу. Лікарня ім. Мечнікова – це впевненість для бійців, що їм допоможуть. Це ймовірний спокій для рідних, що їхні воїни житимуть. У понівечених тілах, але житимуть.

Лікарня ім. Мечникова – місце у мирному Дніпропетровську, просочене кров’ю, землею і сльозами. Але найкраща нагорода для лікарів – сльози радості в очах матерів і дружин врятованих бійців.

Зі святом, бійці у білих халатах! Не лише з лікарні Мечникова – з усієї України, з усієї лінії фронту!