Про це повідомив міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко. Він пояснив, такі кроки - один з напрямків реформування медичної галузі в Україні. А випускникам медичних вишів - за згоду працювати у селі - платитимуть так звані "підйомні" у розмірі п'яти зарплат. Міністр погоджується, цього не достатньо. Відтак, вже рік виношує ідею - перетворити хабарі, що роздають пацієнти лікарям, на гонорари.

"Пацієнт хоче, щоб саме цей лікар надавав йому допомогу, відповідно з можливо прийнятим або в якихось різних варіаціях закон про гонорар лікаря, вони укладають договір. У відповідності з цим договором, якщо лікар зробив щось не так згідно з угодою, це все має судову перспективу - раз. І друге - лікар, який отримав додаткову зарплату, так говоритимемо, він повинен поділитися з державою", - каже міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко.

Нагадаємо, ще три тижні тому в Адміністрації Президента запевнили - завдяки змінам, внесеним до цьогорічного головного кошторису країни, зарплати лікарів та педагогів суттєво зростуть.