Чому гальмується медична реформа
— Важко говорити про результати медичної реформи, тому що Верховна Рада в останній тиждень своєї роботи перед перервою не змогла винести відповідний законопроект на голосування. Але за зверненням депутатів "Об’єднання "Самопоміч", голова парламенту пообіцяв, що після виходу на роботу ці проекти розглянуть першочергово.
Ми робимо усе, щоб необхідні закони розглядалися якнайшвидше. Але такі ініціативи — воля не одного народного депутата. Потрібно щонайменше 226 голосів. А реформа — насамперед, зміна дійсного законодавства.
— Проекти нормативних актів за медичною реформою потрібно розглядати частіше. Цього тижня я особисто звітуватиму за свою роботу в комітеті. Раніше мені вдалося провести там круглий стіл на тему захисту прав пацієнтів.
Реформи медицини на селі
— Проблема відсутності якісної медицини на селі полягає, насамперед, у тому, що лікарі не хочуть працювати у подібній місцевості. Але в цьому винні органи місцевої влади: село зараз зовсім не розвивається, та й лікарі нічим не забезпечені з боку адміністрацій.
У бюджеті на 2015 рік і в кошторисі наступного року максимальна кількість державних коштів буде передана місцевим громадам. Ми збільшуємо об’єм субвенції на місця — в середньому на 30-40%.
— Парламент повинен прийняти закони, аби лікарі мали більше можливостей, їдучи на роботу до села. Такі законопроекти вже існують, наприклад, стосовно автономізації медичних закладів. Передбачено, що їх буде переведено із рангу бюджетних до прибуткових установ.
Місцеві вибори як запорука успіху змін
— Громада має самостійно визначати, скільки коштів їй потрібно для забезпечення тих чи інших потреб. Але вона повинна й ефективно використовувати їх. Це може зробити лише ефективна місцева влада, яку люди обиратимуть незабаром.
Дуже важливо вже зараз дивитися, хто головуватиме на місцях найближчим часом, аби найкраще скористатись цими збільшеними сумами.