Інцидент трапився на базі відпочинку "Дніпровські зорі", повідомляє пресслужба селищної ради Кирилівки. За попередніми висновками Санепідемстанції, відпочивальники отруїлися окрошкою в їдальні, але остаточна причина буде з'ясована після закінчення експертизи. Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ повідомив, що у 5 людей виявили сальмонелу, інші зразки ще досліджуються.

До теми Зафіксували випадок небезпечного інфекційного захворювання: киянин в реанімації

Ввечері 1 липня люди почали скаржитися на симптоми недуги, зокрема на блювоту і підвищену температуру. Їх госпіталізували до Якимівської центральної районної лікарні. Генеральний директор Якимівської центральної районної лікарні Валерій Строкань повідомив 24 каналу, що госпіталізували 13 людей, з яких 9 – це діти. Згодом голова Кирилівської селищної ради Іван Малєєв сказав, що госпіталізованих було 14.

Директорка амбулаторії загальної практики сімейної медицини Ірина Мохур заявила, що всі постраждалі пов'язували свій стан з харчування або купанням у басейні. У 9 людей з підвищеною температурою взяли зразки для тесту на коронавірус. У селищній раді зазначили, що з початку пандемії COVID-19 в Кирилівці не було зафіксовано жодного випадку зараження коронавірусом.

Ми підозрюємо харчове отруєння, проте, за наказом МОЗ ми зобов’язані зробити посіви на COVID-19 усім тим у кого спостерігається підвищення температури,
– додала вона.

На базі відпочинку працювали співробітники поліції та інших служб. Фахівці відібрали необхідні зразки води і їжі для направлення на лабораторне дослідження. У всіх хворих взяли зразки для тесту на кишкову групу інфекцій.

Кирилівське відділення поліції відкрило кримінальне провадження за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Ведеться досудове розслідування.

Згодом стало відомо, що ні в кого з відпочивальників коронавірус не виявили. А базу відпочинку "Дніпровські зорі", де трапився інцидент, закрили ще 2 липня.

Харчоблок закладу закритий з 02.07.2020. База не функціонує, відпочивальників на базі немає,
– йдеться у повідомленні лабораторного центру МОЗ.

База відпочинку працювала незаконно

Заступник голови Запорізькій ОДА Іван Федоров зазначив, що база відпочинку "Дніпровські зорі", на якій сталося отруєння, розпочала роботу без необхідних дозвільних документів.

Річ у тім, що у зв'язку з пандемію організація дитячого оздоровлення заборонена. Проте деякі суб'єкти господарювання надають послуги з оздоровлення дітей. Також Федоров підкреслив, що окрошка – це страва без термічної обробки, яку за санітарними нормами не можна давати дітям.

Внаслідок цього на всіх базах відпочинку Азовського узбережжя проведуть позапланові перевірки.

9 госпіталізованих дітей – вихованці спортивного клубу

Як пише Інформатор, 1 липня на територію бази відпочинку "Дніпровські зорі" приїхала команда дніпровського спортивного клубу з дзюдо "СПАРТА".

Президент клубу Данило Міро повідомив, що спортсмени почали скаржитися на самопочуття близько 22:00. За його словами, через декілька годин після вечері в учасників клубу різко піднялася температура до 39 градусів, а також з'явилися нудота, блювота і розлад кишківника.

Після прибуття швидкої, медики намагалися надати допомогу на місці, але 9 дітей довелося госпіталізувати до Якимівської центральної районної лікарні. Під час коментаря Суспільному він уточнив, що також госпіталізували 1 дорослого спортсмена.

Першого липня ми сюди заїхали. Пообідали, купалися у басейні, трошки у морі. Повечеряли. І от з десятої вечора почалася така карусель. Хлопців по черзі почало сильно рвати, почалась діарея. У декількох хлопців піднялася температура, вирішили викликати швидку допомогу. І не одну. Одна за іншою. Машин сім було,
– розповів Миро журналістам Суспільного.

Частину госпіталізованих вже виписали

Як повідомив голова Кирилівської селищної ради Іван Малєєв у коментарі УНН, було госпіталізовано 14 осіб. З них – 5 дорослих і 9 дітей.

Дорослих промили, все добре. Кишкова паличка, швидше за все. Підозрюють, що отруїлися, начебто, за словами Санепідемстанції, лабораторії, що це, швидше за все, окрошка. Але точніше результати будуть вже після експертизи,
– сказав Малєєв.