Тривалий час викорінення малярії було віддаленою мрією, але вчені мають докази того, що вона може бути знищена до 2050 року.

Читайте також: Кінець епідемії: передачу ВІЛ можна повністю зупинити

Директор Глобальної групи охорони здоров'я в Університеті Каліфорнії, Сан-Франциско заявив, що з допомогою генної інженерії комахи-переносники будуть мати імунітет до хвороби, пише The Lancet.

Для повного знищення хвороби необхідно виконати сукупність завдань із залученням новітніх розробок.

Малярія – що це?

це інфекційне захворювання, яке передається людині при укусах так званих "малярійних комарів". 80-90% пацієнтів, які підхопили тропічну малярію, помирають.

Одним із завданням є редагування генів комарів, що розповсюджують збудника хвороби, одноклітинні паразитичні організми плазмодії.

З допомогою цього вчені можуть зробити так, щоб не лише комахи не розмножувалися, а щоб вони мали імунітет до захворювання. Відредаговані гени передаватимуться через цілі популяції комарів.

Автори доповіді запропонували використовувати більш розумні засоби боротьби з малярією, такі як протимоскітні сітки, ліки та інсектициди, і розробити нові інструменти — вакцини.


Малярію можна буде знищити до 2050 року з допомогою генної інженерії та вакцин

Урядам країн, у яких є випадки малярії, так і урядам країн, у яких не зафіксовано цих випадків, варто збільшити інвестиції приблизно на 2 мільярди доларів на рік, щоб прискорити прогрес знищення малярії.

У 2017 році малярією захворіли близько 219 мільйонів людей і близько 435 тисяч з них – загинули, в основному діти в найбідніших частинах Африки. Через продовження передачі інфекції половина населення світу, як і раніше, схильна до ризику зараження малярією, і в глобальному масштабі вона вбиває дитину кожні дві хвилини.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.