80% цих випадків було зареєстровано в 10 країнах. Причому, половина з усіх випадків зафіксували у США та Бразилії. Про це повідомив під час брифінгу генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус, пише РБК-Україна.

Читайте також З'ясували, скільки триває імунітет до коронавірусу

Голова ВООЗ вважає, що занадто багато країн рухаються в неправильному напрямку. І попри надію на створення вакцини, необхідно зосередитися саме на використанні інструментів для придушення передачі вірусу.

В найближчому майбутньому повернутися до "нормального" звичного життя ми не зможемо. Але є дорожня карта до ситуації, коли ми можемо контролювати хворобу і продовжувати жити,
– заявив Тедрос Аданом Гебреісус.

За словами глави ВООЗ наразі ситуацію в світі з поширенням коронавірусу можна умовно розділити на 4 сценарії:

  • Країни, які підготувалися і впоралися з першими випадками коронавірусу, а тому уникли великих спалахів. Це острівні держави Тихоокеанського регіону, Карибського басейну та деякі країни Африки.
  • Держави, в яких відбулися спалахи, але владі вдалося взяти ситуацію під контроль, що дозволило їм відкрити кордони і почати відновлювати економічні процеси. Йдеться про деякі країни Європи.
  • Держави, які подолали пік коронавірусу, але під час ослаблення карантину зіштовхнулись з новими спалахи.
  • Країни, в яких триває інтенсивна передача вірусу. Це відбувається по всій Америці, Південній Азії і в кількох країнах Африки.