Наразі ми починаємо дивитися, чи завантажені вірусологічні лабораторії – вони не завантажені на 100%. Про це головний санітарний лікар розповів під час свого брифінгу.

До слова У МОЗ працюють над збільшенням кількості тестувань, – Ляшко

Я хочу прокоментувати інформацію, яка шириться у ЗМІ, буцімто Ляшко вчора сказав, що нам не потрібно багато тестувань. Ляшко такого не говорив і може повторити ще раз,
– наголосив заступник голови МОЗ.

Він пояснив, що мав на увазі, що наразі можливості тестування в українських лабораторіях відчутно перевищують кількість тестів, які щоденно проводяться. Через це лабораторії не надто завантажені.

"Тому ми переглядаємо і дивимося алгоритми доставки зразків. Я не хочу нікого звинувачувати – питання у тому, що ми передивляємося, де може бути збій забору зразків для доставки на дослідження", – пояснив Віктор Ляшко.

Він також зазначив, що Міністерство охорони здоров'я не закликає нікого проводити бездумне тестування, а лише каже працювати за чітко встановленими алгоритмами.

Наразі алгоритм такий – якщо є симптоми з підозрою на коронавірус, ви телефонуєте до свого сімейного лікаря. Той ухвалює рішення про лікування і або виїжджає сам, або направляє бригаду для забору зразків на дослідження. Якщо немає сімейного лікаря, телефонуйте на 103,
– розповів головний санлікар країни.


Експрес- і ПЛР-тести на коронавірус – у чому різниця / інфографіка 24 каналу