Що заявив Ляшко

Україна використала майже всі 500 тисяч доз препарату Covishield. Про це головний санітарний лікар сказав в інтерв'ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булановій.

Важливо У Києві, Харкові і Дніпрі ситуація з коронавірусом є критичною, – Ляшко

Він зауважив, що навіть "не хоче говорити" про те, що Україна може не встигнути отримати другу дозу вакцини виробництва AstraZeneca після того, як вже майже всі дози використали.

Якщо людина захворіла між першим і другим щепленням, то друге щеплення можна відтермінувати на 6 місяців, щоб дозу отримала людина, яка більше її потребує,
– пояснив санлікар.

До речі, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов казав, що всі, хто вакцинувався Covishield, отримають другу дозу виключно вакциною виробництва AstraZeneca. Вона може бути вироблена на будь-якому із доступних майданчиків, не обов'язково в Індії.

Головне про вакцинацію в Україні

  • За добу 16 квітня щеплення проти коронавірусу зробили 13 044 людям. Водночас за весь період другу дозу вакцини отримали лише 5 осіб.
  • До листа очікування вже записалися 463 119 українців.
  • 16 квітня до Києва прибув літак з 117 тисячами доз вакцини Pfizer-BioNTech. Перші щеплення препаратом планують зробити 18 квітня у будинках для літніх людей.