Цей вид оперативного втручання називається транскатетерна імплантація аортального клапана. Вона коштує близько мільйона гривень, розповів директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук на своїй сторінці у фейсбуці.

До теми У Львові провели дві родинні трансплантації нирок: фото

Жінка потрапила до лікарні у важкому стані з набряком у ногах та рідиною в легенях. Їй поставили діагноз з критичний аортальний стеноз.

Через вік клапан у серці жінки "закам’янів" – замість 3-сантиметрового отвору у серці жінки була дірочка розміром 0,8 міліметра. Через це кров не могла прокачуватися, внаслідок чого страждали всі органи.

Ми зіштовхнулися з непростою ситуацією: без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б,
– розповів Самчук.

Операцію 17 жовтня провели фахівці Центру серця та судин під контролем професора Марека Григера з Польщі. У центрі, де він працює, за рік роблять близько сотні таких втручань.

Оскільки розрізу грудної клітини та тривалого наркозу не було, то пацієнтка не потребує відновлення і реабілітації. Її планують виписати вже найближчим часом.