Про це журналістам телеканалу НТА повідомив заступник директора Львівського обласного лабораторного центру Олег Когут.

Читайте також: Спалах смертельної пневмонії в Китаї: хвороба шириться світом

У хлопця – кашель, нежить та температура. Наразі усі матеріали медики відсилають на аналіз за кордон.

Також встановлюють осіб, які могли з ним контактувати у дорозі, аби перевірити стан їх здоров'я. Зараз хлопець перебуває у спеціальному боксі в інфекційній лікарні Львова.

Станом на 28 січня, стан пацієнта, який прибув з Китаю з ознаками ГРВІ — задовільний. У Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні повідомили, що продовжують діагностику хлопця. Наразі у нього спостерігається незначний риніт, а експрес-тест на грип показав негативний результат.

Місце, де він був у Китаї, дуже далеко від міста Ухань, де зараз бушує коронавірус, але оскільки у нього є нежить та незначне покашлювання, його госпіталізували. Зараз він в окремому боксі і за ним спостерігають лікарі, але у нього не було підвищення температури тіла. Відомо, що усі випадки коронавірусу, про які повідомляють, перебігають із підвищенням температури тіла. У нього немає підозри на коронавірус,
– розповіла головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

Попередньо в Україні розслідували три випадки підозри на новий вид смертельного коронавірусу з Китаю, двоє з яких не були підтверджені. Стосовно третьої людини епідемічне розслідування триває.

Також 27 січня в Києві підтвердили випадок зараження коронавірусом. Проте коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Виявлений коронавірус не є новою інфекцією 2019-nCoV.


Загалом в Україні зафіксовано чотири підозри на коронавірус нового типу/Фото:Unsplash

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу:

Головне про коронавірус

  • Станом на 27 січня від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, померли 81 людей, кількість інфікованих стрімко зростає. Всього кількість інфікованих по всьому світу – понад 2 тис. осіб.
  • У середньому – 9% інфікованих коронавірусом помирає.
  • Попередньо встановлений збудник – мутований вірус змій та кажана, за визначенням ВООЗ – 2019-nCoV.
  • У Китаї 24 провінції ввели найвищий рівень загрози у зв'язку з поширенням пневмонії, викликаної новим типом коронавірусу 2019-nCoV. Відтак, спеціальні заходи безпеки здоров'я охопили 1,17 млрд осіб.
  • Коронавірус, який спалахнув у Китаї, вийшов за межі країни. Хвороба добралась до Таїланду, Японії, Гонконгу, Південної Кореї, Саудівської Аравії, Сінгапуру, В'єтнаму, Франції, Малайзії, Австралії та США.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.