Виявляється, подібні цифри — це ще дрібниці. Уже за 10 років кількість пацієнтів поповнюватиметься на 19 мільйонів. Причини такого стрімкого зростання криються як у збільшенні самого населення, так і в його старінні.

Та в доповіді медики наголосили: щонайменше третину з цих випадків можна буде уникнути, якщо вже сьогодні змінити свій спосіб життя.

У чорний список лікарів прогнозовано потрапило куріння — воно на третину збільшує ризик недуги, таку ж небезпеку таїть і надмірна вага. На третьому місці неправильне харчування.

Погіршують сумні показники раку й забруднене повітря, пізнє батьківство та відмова від грудного вигодовування.

Попри активне обговорення раку, більшість з нас мають хибне уявлення про його причини . Так половина британців не підозрювала, що напівфабрикати та фаст-фуд здатні викликати хворобу. А третина була переконана , що на хворобу впливають переважно гени та спадковість. Насправді така ймовірність становить тільки 10 відсотків.

Утім лікарі зізнаються, що навіть якщо ви ведете абсолютно здоровий спосіб життя, то це не може виключити ймовірність раку, адже у 60% випадків вони взагалі не спроможні пояснити причину недуги.

Наші тканини постійно оновлюються, а для цього клітинам потрібно ділитись. І ось тут тільки доля вирішує, чи в момент поділу виникне збій у ДНК , який зумовить утворення ракової пухлини.

Кожного року у світі впроваджуються нові підходи до оперативних втручань, до хіміотерапії, застосування методик трансплантації кісткового мозку. В Україні вони з'являються із запізненням на декілька років.

Однією із країн, що може похвалитись новітніми методами лікування раку є Туреччина.

Вже декілька років тут використовують новітню технологію кіберножа, що дозволяє скеровувати потрібні дози випромінювання виключно на пухлину, при цьому не зачіпаючи сусідніх органів чи тканин.

До прикладу, без трепанації черепа він може видалити пухлину розміром до 7 сантиметри максимум за півтори години. Зараз лише 5 клінік Європи мають таку технологію.

Ще одним інноваційним рішенням променевої терапії та радіохірургії є технологія Truebeam. Вона дає більшу дозу опромінення, але за значно менший час, що посилює ефективність лікування.

Для порівняння, стандартна процедура променевої терапії триває 10-15 хвилин. А із truebeam — лише 2. Або ж складна радіо хірургічна операція замість години триватиме 20 хвилин.

Дивіться також: В Україні набирають популярності пластичні операції

Не менш важливим для успішного лікування онкопацієнтів є взаємодія онкологів, рентгенологів, імунологів та лаборантів. У Туреччині можна знайти весь комплекс професійних лікарів, кожен третій з них навчався в Європі та Штатах.

Разом із тим, лікування раку у Туреччині доступніше, ніж в інших країнах Європи. Курс хіміотерапії тут наполовину дешевший, ніж у Європі чи Штатах. А відсутність візового режиму та зручне авіасполучення лоукостами дозволить без зволікань розпочати лікування.