Ба більше – лікарні міста вже відчувають нестачу ліків. Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків в ефірі радіо "Західний полюс".

Раніше В Івано-Франківську лікарня припинила приймати хворих на COVID-19

У стаціонарах менше людей, але дуже напружена ситуація, бо за останню добу було 315 випадків коронавірусу в нашій Івано-Франківській громаді. Відчуваємо сьогодні проблеми з ліками, бо їх ніде не можна купити, на ринку з цим є проблема. Кисневі станції теж перевантажені. Самі установки розраховані на його певну кількість, а є багато хворих, тому тут проблеми,
– розповів він.

За словами мера, поки лікарні користуються тими ліками, які придбали про запас. Нині на лікуванні в міських медичних закладах перебувають 405 пацієнтів, в реанімаційних відділеннях – 36, більше сотні хворих – на кисневій терапії.

Марцінків переконує: якщо ситуація з захворюванням на коронавірус в місті погіршиться, місцева влада готова одночасно розгорнути ще 300 ліжко-місць у поліклініках і залучити медиків до лікування.

Попри те, що мер Івано-Франківська вважає, що говорити про локдаун в Україні зарано, він все ж звернувся до підприємців з проханням відмовитись цього року від корпоративів.

До теми Передумали: в Івано-Франківську вирішили дотримуватись карантину вихідного дня

"Йдуть новорічно-різдвяні свята. Маю прохання у цей непростий час обмежити контакти. Нічого страшного не буде, якщо ми кошти від корпоративів віддамо на благодійність чи на закупівлю концентраторів в лікарні", – підсумував він.

Яка ситуація з COVID-19 в Івано-Франківській області:

  • За увесь час пандемії на Прикарпатті зафіксували 34 045 випадків COVID-19. Від ускладнень, спричинених інфекцією, померли 597 людей, а одужали – 13 189.
  • За останню добу в регіоні додалося ще 636 нових хворих.