Медичний директор комунального підприємства "Лікарня №1" Андрій Волков заявив, що Ольга померла не внаслідок нестачі кисню. Про це повідомляє Житомир.info.

До теми У Житомирі від COVID-19 померла викладачка університету, яка скаржилась на брак кисню у лікарні

Він розповів, що коронавірус викликав у пацієнтки тромбоутворення в легеневій артерії, що часто виникає у госпіталізованих хворих з COVID-19.

Ми проводили розтин. Причина смерті – інтенсивна тромбоемболія легеневої артерії. Сам COVID-19 викликає тромбоутворення в усіх судинах і померла вона не від нестачі кисню, а від тромбоемболії,
– заявив Волков.

Він додав, що жінка перебувала у реанімації з першого дня лікування, від 2 листопада.

Лікар переконує, що хвора була підключена до апарату неінвазивної вентиляції легенів та отримувала 30, а не 10 літрів кисню на хвилину.

Скандал з нестачею кисню та смертю викладачки: що відомо

  • Викладачка Житомирської політехніки Ольга Грабар 15 листопада скаржилась на нестачу кисню у реанімації. Зокрема, впродовж одного дня його подачу вимикали 8 разів.
  • На своїй сторінці у фейсбуці вона написала, що лікарі в реанімації не знають, що робити, а пацієнти непокояться, як пережити ніч.
  • У закладі цю інформацію одразу спростували. Там заявили, що в медичній установі є 3-денний запас.
  • 16 листопада заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова пояснила, що лікарні забезпечені киснем, а на вихідних були деякі технічні проблеми, які вдалось вирішити.