Жінку, ім'я якої не повідомляють, госпіталізували в реанімаційне відділення державної лікарні північного штату Нуево-Леон. Про це повідомляє видання WION.

До теми У Фінляндії зафіксована перша побічна реакція на вакцину проти COVID-19

У лікарки після ведення препарату виникла сильна алергічна реакція, зокрема: судоми, ускладнене дихання та висип.

Міністерство охорони здоров'я Мексики повідомило, що попередній діагноз – енцефаломієліт. Це запалення головного та спинного мозку.

У відомстві додали, що в анамнезі лікарки повідомлялось про алергічні реакції та підкреслили, що в ході клінічних випробувань у жодного з учасників не виникало запалення мозку після застосування вакцини.

Журналістам не вдалося негайно зв’язатися з Pfizer та BioNTech для коментарів.

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • Ефективність вакцини становить 95%. Рівень ефективності під час випробувань зберігався таким же навіть серед людей віком старше 75 років.
  • Препарат називається Comirnaty. Це двокомпонентна вакцина, яку вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату зазвичай легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Такий же дозвіл препарат отримав у Британії, ЄС, Канаді, Саудівській Аравії і Бахрейні. Натомість у Швейцарії його повністю схвалили до застосування.
  • 31 грудня використання Comirnaty задля екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.