Головний лікар агенції Мая Кауконен підтвердила, що звіт надійшов. Однак, за її словами, вона не може розголошувати жодних деталей через конфіденційність пацієнта. Про це повідомляє видання Yle.

Читайте також Коронавірус у Китаї: статистика, перші випадки зараження "британським" штамом

Кауконен додала, що кількість повідомлень про алергічні або побічні реакції, ймовірно, збільшиться разом з розгортання програми вакцинації.

Коли буде зафіксовано щонайменше п’ять таких повідомлень, ми розмістимо на нашому веб-сайті інформацію про тип реакцій, що відбулися,
– додала головна лікарка агенції.

Вакцинолог та старший лікар Фінського інституту охорони здоров'я та добробуту (THL) Ганна Ногинек пояснила, що факт отримання повідомлення про побічну реакцію на нову вакцину не дивний, особливо на ранніх стадіях її використання.

Спершу у країні запланована вакцинація медичних працівників у п’яти найбільших медичних округах Фінляндії – Гельсінкі, Турку, Тампере, Куопіо та Оулу.

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності зберігався таким же навіть серед людей старше 75 років.
  • Вакцина від цих компаній називається Comirnaty. Це двокомпонентний препарат, який вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату зазвичай легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).