Закмкомбат мотопіхотного батальйону Роман Богатир та його вояки у Луганську потрапили до засідки. Тоді двоє бійців загинули. Командир отримав кулю в руку та численні переломи. Лікарі зробили все можливе, аби врятувати кінцівку. Утім рука не заживає вже понад сім місяців.

Замкомбат Роман міг залишитись інвалідом – йому збирались ампутувати руку.

Тоді Роман випадково дізнався про біотех-реабілітацію поранених та волонтерський проект "піплз проджект". Бійцю розповіли про методику лікування, яку розробили українські медиками. Це дозволить зберегти руку солдата.

На ділі це виглядає так: для створення нової кістки українські вчені використовують особливий тип стовбурових клітин. Їх отримують з кісткового мозку або жирової тканини пацієнта. Якщо сказати просто, в процесі медики змушують ці клітини перетворитись на кістку.

Методику розробили ще 11 років тому на державному рівні. За цей час вилікували вже 70 людей. 21 з них – бійці АТО. Та цю технологію використовують лише приватні медичні структури,
— розповідають волонтери.

На лікування та реабілітацію Романа Богатиря необхідно 250 тисяч гривень. Цю суму йому зібрали волонтери проекту "піпл проджект". Найближчим часом бійцю зроблять операцію. Та Роман не єдиний, хто потребує такої допомоги.

Часто бійці не вірять в методику. А вона дієва, кажуть волонтери. І це навіть не чудо. Солдатів просять не соромитись. А з фінансуванням допоможуть небайдужі українці.