Про це в коментарі сайту "24" розповіла доктор медичних наук, заввідділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського НАМН України Алла Мироненко.

Противірусна терапія протии грипу є, це специфічні препарати на основі озельтамівіру та занамівіру – фірмові назви "Таміфлю" і "Релензна". Ці препарати в Україні зареєстровані, але їх використовують лише в тому випадку, коли є великий ризик розвитку ускладнень або відразу дуже тяжкий перебіг хвороби,
– підкреслила вона.

Тобто для усіх, хто хворіє на грип, застосовувати ці препарати немає потреби. Достатньо, за словами лікаря, виконувати загальні рекомендації: багато пити рідини, дотримуватися постільного режиму, не збивати температуру жарознижуючими засобами, якщо вона не вище 38-38,5 градусів, бо організм довше боротиметься з недугою. Адже підвищена температура викликає в організмі утворення інтерферону – це, власне, захисний білок, котрий припиняє розвиток інфекції.

Але, якщо людина при високій температурі почуває себе погано – температуру варто знижувати. Зокрема, це стосується маленьких дітей. За словами Мироненко, при підвищеній температурі йде навантаження на серце,
– зазначила Мироненко.

І додала, якщо приєднуються бактеріальні ускладнення, починаючи з третього дня хвороби, застосовують антибіотики. Але обов’язково лише за призначенням лікаря.

Читайте також: Сезон хвороб: які віруси цієї осені очікувати та як від них вберегтися