Про це урядовець заявив в інтерв’ю Радіо "Свобода".

За його словами, неправильно, що держава виділяє кошти медичним закладам залежно від кількості ліжко-місць –це "неправильний і нечесний" принцип розподілу бюджетних грошей, особливо за умов війни.

Ось подивіться, яка це нечесна система: зараз в Україні триває війна. Є прикордонні райони, там дуже багато клінік. Лікарі там працюють 24 години. І обсяги, і потік хворих величезний просто – умовно, в 20 разів більше, ніж торік. Хоча вони отримують зарплати, із розрахунку на ліжко-місце, як це розраховувалось у 2013 році. Ту ж зарплату (отримують – "24"), що і в минулому році – це ж нечесно,
— сказав він.

Квіташвілі запропонував "прив’язати" гроші, що виділяються на лікарню, а також зарплатню працівникам до обсягу виконаної роботи та кваліфікації персоналу. Ця реформа дозволить з часом упровадити в Україні страхову медицину для населення.

Міністр охорони здоров’я додав, що необхідно дуже швидко реформувати медичну сферу. Тоді, на його думку, наміри уряду скасувати безоплатне для населення харчування у лікарнях не позначаться на фінансуванні установ.

До слова, на думку міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі, говорити про введення страхової медицини в Україні ще зарано.