Новини про коронавірус в Україні 20 квітня
Статистика коронавірусу в країні
Джерело: фейсбук Максима Степанова
Впродовж минулої доби, 19 квітня, в Україні виявили 8 940 хворих на коронавірус, серед них 414 дітей та 251 медпрацівник. Смертність залишається на високому рівні, від учора від ускладнень хвороби померли 367 пацієнтів.
Днем раніше Новини про коронавірус 19 квітня: ген, який вбиває вірус, невтішна статистика у світі
За цей самий період до лікарень госпіталізували 2 042 пацієнтів з підтвердженим COVID-19 чи підозрою на недугу. Водночас видужали від коронавірусу 12 075 хворих.
Лабораторії здійснили таку кількість тестувань:
- методом ПЛР – 37 557,
- методом ІФА – 16 815,
- досліджень експрес-тестами на антиген – 23 306.
Ситуація з вакцинацією
Ві учора щеплення проти коронавірусу отримали 12 144 людини. Від початку вакцинальної кампанії вакцинували 462 791 українця. 462 789 громадян отримали 1 дозу, а ось завершили вакцинацію (тобто отримали 2 дози) – 5 людей. 2 з них отримали 1 укол за кордоном.
Станом на 19 квітня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 473 989 людей.
Кількість інфікованих та щеплених в регіонах за добу:
- Київ – 892 випадки/ 821 щеплення;
- Вінницька область – 211 випадків/ 338 щеплень;
- Волинська область – 306 випадків/ 481 щеплення;
- Дніпропетровська область – 596 випадків/ 512 щеплень;
- Донецька область – 585 випадків/ 763 щеплення;
- Житомирська область – 123 випадки/ 421 щеплення;
- Закарпатська – 133 випадки/ 211 щеплень;
- Запорізька область – 488 випадків/ 806 щеплень;
- Івано-Франківська область – 44 випадки/ 558 щеплень;
- Київська область – 647 випадків/ 445 щеплень;
- Кіровоградська область – 129 випадків/ 289 щеплень;
- Луганська область – 188 випадків/ 230 щеплень;
- Львівська область – 477 випадків/ 1 770 щеплень;
- Миколаївська область – 296 випадків/ 210 щеплень;
- Одеська область – 691 випадок/ 529 щеплень;
- Полтавська область – 725 випадків/ 281 щеплення;
- Рівненська область – 416 випадків/ 377 щеплень;
- Сумська область – 97 випадків/ 137 щеплень;
- Тернопільська область – 191 випадок/ 320 щеплень;
- Харківська область – 804 випадки/ 425 щеплень;
- Херсонська область – 104 випадки/ 289 щеплень;
- Хмельницька область – 198 випадків/ 794 щеплення;
- Черкаська область – 402 випадки/ 341 щеплення;
- Чернівецька область – 178 випадків/ 383 щеплення;
- Чернігівська область – 19 випадків/ 413 щеплень.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Радуцький спрогнозував четверту хвилю COVID-19: мутації погіршать ситуацію
Джерело: фейсбук Михайла Радуцького
В Україні ще не закінчилася третя хвиля пандемії коронавірусу, водночас готуватись вже варто готуватися до четвертої. Вона може виявитися більш загрозливою через нові штами коронавірусу. Про це повідомив очільник парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, який наголосив, що традиційно сезон активного поширення вірусних захворювань починається восени.
Коли в Україну прибуде друга партія вакцини AstraZeneca: відповідь МОЗ
Джерело: "Сніданок з 1+1"
Міністерство охорони здоров’я очікує поставку другої партії вакцин AstraZeneca від COVAX у четвер, 22 квітня. Тож люди, які отримали першу дозу вакцини від Covishield, зможуть отримати другу дозу і бути повністю вакцинованими.
В Україні зареєстрували південнокорейську вакцину AstraZeneca
Джерело: фейсбук Максима Степанова
Глава МОЗ Максим Степанов підписав наказ про реєстрацію вакцини AstraZeneca виробництва Південної Кореї. 367 тисяч доз цієї вакцини мають надійти у межах ініціативи COVAX.
Це кримінал: Ляшко пояснив, чому до кінця року в Україні не буде платної вакцинації
Джерело: 24 канал
Платної вакцини проти коронавірусу в Україні в цьому році не буде. За словами головного санлікаря країни Віктора Ляшка, у світі дефіцит вакцин – їх виробляють невеликими партіями. Всі виробники працюють з урядами країн. Головний санлікар наголосив, що якщо в Україні продають вакцину від коронавірусу – це кримінал, за це можна понести відповідальність.
У Києві стабілізується ситуація з коронавірусом
Джерело: КМДА
У столиці впродовж останніх днів фіксують меншу кількість випадків коронавірусу. У КМДА пояснють це ефективністю жортского локдауну.
На Вінниччині від COVID-19 померла трирічна дитина
Джерело: "Суспільне"
На Вінниччині від ускладнень коронавірусу померла дівчинка віком 3 роки й 8 місяців. У дитини був складний перебіг коронавірусної хвороби. Дівчинка у вкрай важкому стані потрапила до дитячої обласної лікарні. Її відразу підключили до апарату ШВЛ. Медики кілька днів намагалися врятувати юній пацієнтці життя, але, на жаль, вона померла. Відомо, що у неї був дитячий церебральний параліч.
У МОЗ пояснили, чи отримають українці другу дозу вакцини Covishield проти коронавірусу
Джерело: "Сніданок з 1+1"
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що українці, які отримали першу дозу вакцини від коронавірусу AstraZeneca (торгова назва – Covishield), зможуть отримати другу дозу препарату.
До теми У Києві стрімко збільшилася кількість нових випадків захворювання на COVID-19
Новини про коронавірус у світі 20 квітня
Поширення COVID-19 у світі
Джерело: РНБО України
Від початку пандемії у світі зареєстрували більш ніж 142 мільйони хворих на коронавірус. Понад 81 мільйон з них вже подолав хворобу, втім 3 032 558, на жаль, таки померли. Нині найгірша ситуація з COVID-19 в Індії, де за минулу добу виявили аж 259 170 нових випадків зараження.
В аеропорту Сінгапура почали застосовувати дихальні тести на COVID-19
Джерело: The Straits Times
Тест TracieX, створений сінгапурської медичною компанією Silver Factory Technology, працює як алкотестер: треба подихати в трубочку, і пристрій зафіксує зміни хімічного складу дихання. Результат з'являється через 1 – 2 хвилини. За результатами клінічних досліджень точність дихального тесту перевищила 95%, а специфічність склала майже 100%.
Перша країна ЄС запускає COVID-паспорти для поїздок
Джерело: Politico
Франція – перша країна Європейського Союзу, у якій запровадять цифровий сертифікат про щеплення від COVID-19 для мандрівників. Він буде у мобільному застосунку TousAntiCovid, який вже завантажили понад 15 мільйонів людей.
США не рекомендують американцям їздити в Україну
Джерело: Держдеп США
У Державному департаменті США Україну віднесли до переліку країн, куди не рекомендують подорожувати. Причина – складна ситуація з коронавірусом.
Після дипломатичного скандалу з Росією Чехія більше не думає про купівлю "Супутник V"
Джерело: Lidove Noviny
Чехія більше не обговорює можливу купівлю російської вакцини від коронавірусу "Спутник V". Риторику змінили після дипломатичного скандалу між країнами. Тепер країна планує зосередитись на тих вакцинах, які схвалені ЄС.
Регулятор ЄС заявив про зв'язок вакцини Johnson & Johnson з тромбозами
Джерело: EMA
Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) оцінило ризики виникнення тромбозів у вакцинованих препаратом Johnson & Johnson (Janssen). У відомстві заявили, що виявили можливий зв'язок між вакциною і дуже рідкісними ускладненнями у щеплених нею людей. Вони рекомендують виробникам додати застереження про ризик виникнення тромбозів до інформації про вакцину. Регулятор ЄС підкреслив, що переваги вакцини Johnson & Johnson значно перевищують ризики. Адже ускладнення від коронавірусу та смерть внаслідок хвороби виникають значно частіше, ніж тромбоутворення.
Ізраїль закрив усі відділення в лікарнях для хворих на COVID-19
Джерело: Ynet
Ізраїль заявив, що закриває відділення для інфікованих на коронавірусну інфекцію, оскільки захворюваність в країні падає. Але якщо виникне така необхідність, то ці відділення знову відкриють.
Російський "Супутник V" може надійти в ЄС до кінця 2021 року
Джерело: Le Figaro
Якщо Європейське агентство лікарських засобів схвалить російську вакцину "Супутник V", то вона з'явиться в ЄС не раніше, ніж у кінці 2021 року. Регулятор ЄС має вивчити "російське досьє" в найближчі тижні. Однак там не вистачає даних, тому процес оцінки може зайняти більше часу. Єврокомісар зауважив, що треба буде знайти виробничі потужності, але наразі вони всі залучені до виробництва вже схвалених вакцин.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
У ВООЗ розповіли, коли людство візьме контроль над пандемією
Джерело: U.S. News
Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що у найближчі місяці світ може взяти під контроль глобальну пандемію коронавірусу. Але це станеться лише у тому випадку, якщо країни справедливо розподілять між собою необхідні ресурси.
Дослідження коронавірусу
Два типи уражень: вчені пояснили, як коронавірус шкодить мозку та нервовій системі
Джерело: EurekAlert
Вчені виявили ушкодження в мозку пацієнтів, які перенесли COVID-19. Це пояснює серйозні неврологічні ускладнення у важких пацієнтів, а також відчуття сплутаності у людей з легкою формою недуги. В рамках цього дослідження вчені так і не змогли виявити ознаки вірусу в нейронах або гліальних клітинах. Незначні рівні вірусної РНК дослідники пояснили наявністю вірусу в кровоносних судинах або клітинах, що покривають головний мозок.
Виявлені патології головного мозку розділили на 2 категорії
- У першої групи пацієнтів пошкодження головного мозку були пов'язані з гіпоксією. Ймовірно, викликані згустками крові, які припиняли подачу кисню в мозок.
- У другої групи пошкодження мозку були викликані великою кількістю активованої мікроглії – імунних клітин. Вчені припускають, що активація мікроглії була запущена запальними цитокінами.
Бразильський штам коронавірусу значно заразніший за інші штами
Джерело: Science
Дослідження показали, що варіант коронавірусу з Бразилії в 1,7 – 2,4 раза більше трансмісивний за попередні штами. Вчені також знайшли докази того, що новий варіант може ухилятися від імунної відповіді на попередні штами вірусу. Але для остаточних висновків необхідні подальші дослідження.