Таку думку в ефірі програми "6/9" на 24 каналі озвучила ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, посилаючись на прогнози фахівців. Однак зазначила, що очікувати такого сценарію, як у Європі не варто.

До слова 10 179 хворих на коронавірус за добу: новий максимум в Україні

"Я знаю, що є певні прогнози наших фахівців, які говорять, що пік мав би бути на початку грудня. І насправді, якщо дивитись по динаміці, то йде мова про 18 – 20 тисяч хворих. Я думаю, що таких цифр, які ми чуємо в Європі, – 35 – 65 тисяч (за добу – 24 канал) навряд чи в нас буде", – пояснила Скалецька.

За її словами, проблема не лише у тестуванні. Адже від нього користі нема, якщо людина не перебуває на самоізоляції.

"У Великій Британії на початку було так – маєш симптоми, сиди вдома, ізолюйся. Ніхто не тестував. Хтось має симптоми, сів на ізоляції і не передає, а хтось пішов протестувався, але далі заражує інших. Чи є користь з цього тестування? Користь лише є, коли ми відстежуємо контакти і ізолюємось від контактних", – сказала вона.

Чому в за кордоном страшніші цифри, ніж в Україні

Зоряна Скалецька, ексміністерка охорони здоров'я
"Насправді, вони набагато більше комунікують. В них більш соціалізоване життя. В Україні це подія кудись сходити раз в місяць зі сім'єю. І нас ця історія дуже рятує. А якщо ми ще на роботі будемо носити маски і дезінфікувати руки, то передача буде мінімізована".