При цьому 2 941 людина померла. Про це повідомляє міністерство охорони здоров'я Швеції.

Цікаво Дива не сталось: що відбувається з COVID-19 в Білорусі та Швеції

Ми наближаємось до трьох тисяч загиблих, це страшна і велика цифра,
– сказав головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл.

Тегнелл був одним із керівників, який реагував на пандемію COVID-19 в Швеції. Раніше він захищав рішення країни не запроваджувати карантин. Але тепер він визнав, що "не впевнений", чи стратегія без будь-яких обмежень була найкращим вибором.

Що відомо про спалах коронавірусу в Швеції і відмову від карантину

  • Наразі Швеція має найбільшу кількість заражених і померлих від COVID-19 серед скандинавських країн.
  • У сусідніх Данії, Норвегії й Фінляндії зафіксовано 10281, 7996 і 5573 випадки відповідно. Про це свідчать дані Університету Джона Хопкінса.
  • Згідно з моделлю прогнозування Команди реагування на COVID-19 Імперського коледжу Лондона, до 11 травня щоденна кількість смертей у Швеції сягне 150 людей. А за підсумками цього тижня втрати країни складуть 1060 людей.
  • Швеція залишається однією з небагатьох країн в Європі, які не запровадили жорсткий карантин. Шведський уряд обрав так звану стратегію зі здобуття "колективного імунітету" шляхом збільшення кількості людей, які контактували з вірусом. Ця стратегія має на меті не допустити другої хвилі зараження. Відмова від карантину викликала шквал критики з боку інших країн.
  • Наразі у Швеції діють певні обмеження через пандемію, які включають заборону зібрань понад 50 людей.
  • Також громадянам радять уникати подорожей без гострої необхідності і контактів зі старшими людьми.
  • Однак, можна ходити в ресторани, бари, кафе, нічні клуби. Старша школа й університети закриті. А навчання перенесли в інтернет. Однак, класи для дітей до 16 років продовжують працювати в звичайному режимі.