Ебола спалахнула за тисячу кілометрів від колишнього осередку поширення інфекції – в західній провінції Екватори, повідомляє AFP.

До теми Все про вірус Ебола: симптоми, лікування та профілактика

Міністр охорони здоров'я Конго Етен Лонгондо підтвердив інформацію про спалах еболи у місті Мбандака. Він заявив, що збирається вирушити у точку спалаху особисто, аби надати технічну підтримку групі реагування.

Я можу вам підтвердити, що у нас новий спалах Еболи в Мбандаці... Тому я особисто збираюся туди вирушити, щоб надати технічну підтримку групи реагування",
– заявив Лонгондо.

Ебола – що це?

Це вірусна інфекція, яка може вражати як і людей, так і деякі види тварин. Вперше була зареєстрована ще у 1976 році та відноситься до особливо небезпечних інфекцій.

Вважається, що вірус Еболи потрапляє в людину при контакті з кров'ю, біологічними рідинами, виділеннями інфікованими шимпанзе, горил, антилоп, дикобразів і кажанів. Від людини до людини хвороба передається контактним шляхом.

У 2014-2016 роках Західну Африку вразила найтяжча епідемія Еболи. Після того, як епідемію ліквідували в переважній частині Африки, вона продовжувала вражати Демократичну республіку Конго.

  • Теперішній спалах Еболи розпочався у Конго ще у 2018 році.
  • У липні 2019 року ВООЗ визнала Еболу надзвичайною ситуацією міжнародного значення, а у квітні 2020 року продовжила цей статус
  • Вірус Еболи може вбити від 25 до 90% інфікованих.