Про це у інтерв'ю 24 каналу розповів лікар Євген Комаровський. Він також зазначив, що в Україні нема жодної людини, в якої нема антитіл до коронавірусу. Всі ми або вакциновані, або перехворіли, або перехворіли і вакцинувалися.

Читайте також Восени прогнозують чергову хвилю COVID-19: чого очікувати від нового варіанту вірусу

За словами лікаря, в кожного з нас є антитіла. Вони, звісно ж, неідеально готові захистити нас від нових варіантів вірусу, які також є. Але вони з високою ймовірністю захищають від тяжких форм хвороби, додає Комаровський.

Групи ризику для коронавірусу

Люди хворіють, але смертність значно менша. Актуальна вона переважно для головних груп ризику – для літніх, онкохворих, людей зі зниженим імунітетом. Це вкрай актуально для людей з діабетом, ожирінням, людей з гіпертонічною хворобою,
– пояснює Євген Комаровський.

Євген Комаровський

лікар

Якщо ви старші 60 років, якщо у вас проблеми з імунною системою, ви отримуєте препарати, які пригнічують імунну систему. Або у вас цукровий діабет, ожиріння, гіпертонічна хвороба, проблеми з щитоподібною залозою, то в цій ситуації вам однозначно треба робити бустер. Ви в групі ризику, для вас коронавірус, навіть мутований – смертельно небезпечний.

Повне інтерв'ю із Євгеном Комаровським: дивіться відео