Кузін зауважив, що будь-яка вакцина, яку схвалила ВООЗ, приблизно через місяць-півтора проходила погодження ЕМА. ВООЗ вже схвалила CoronaVac, тепер препарат перебуває на розгляді в EMA.

До теми У Туреччині вакцину CoronaVac планують вводити тричі

Чому така різниця у термінах схвалення

  • Річ у тім, що ВООЗ визнає майданчик, дієву речовину й сам факт того, що вакцина ефективна й що були проведені адекватні дослідження.
  • Натомість ЕМА більше фокусується на регуляторних питаннях.

Ігор Кузін сподівається, що вакцина CoronaVac буде погоджена і прийнята ЕМА до використання.

Ігор Кузін

“Зараз документи щодо CoronaVac перебувають в ЕМА. Весь світ каже: те, що рекомендовано ВООЗ є базисом для визнання іншими організаціями. В той самий час ЄС надає право кожній країні ухвалювати окреме рішення про визнання тієї чи іншої вакцини. Тому зараз йде прицільна робота з країнами-членами ЄС про визнання CoronaVac. Особливо з тими, де в нас велике транспортне сполучення. Ми маємо розуміти, що тип вакцини не має ставати перепоною для вільного подорожування або перетину кордону”.

Санітарний лікар країни переконаний, що ЕМА і Єврокомісія все ж таки докладуть максимум зусиль для того, щоб не порушувати права людини, не дискредитувати ту чи іншу вакцину або виробника. Також він Кузін переконаний, що EMA спростить бюрократичну частину процесу реєстрації вакцини.

Вакцина CoronaVac: основне

  • В Україну перша партія вакцини CoronaVac прибула ще 25 березня. МОЗ зареєструвало її 10 березня.
  • У Міністерстві охорони здоров'я запевнили, що вакцина пройшла усі етапи клінічних досліджень. її успішно використовують у більш ніж 30 країнах світу.
  • Препарат схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.
  • CoronaVac є інактивованою вакциною. Він діє, використовуючи вбиті вірусні частинки, щоб піддавати імунітет дії вірусу без ризику серйозної реакції на захворювання.