Так, за рік вакцинальної кампанії в Україні не щепили навіть половину населення. Ба більше, темпи вакцинації сповільнюються. Тож аналітики Українського центру охорони здоров’я (UHC) розробили рекомендації, які допоможуть Україні мінімізувати втрати життів від COVID-19 серед вразливих груп.

До теми Чому усі перехворілі на COVID-19 повинні уважно стежити за симптомами впродовж року

На фоні чергової, але не останньої, хвилі COVID-19 кампанія з вакцинації в Україні завмирає не в змозі охопити навіть 50% населення. Не вдалося захистити й найбільш вразливі групи, рівень імунізації яких ще нижчий, ніж середній по країні. Уряду слід змінити стратегію протидії відповідно до нових умов,
– зазначили експерти.

Враховуючи низьке охоплення вакцинацією, експерти прогнозують перехід до ендемічного поширення COVID-19 в Україні до 2023 року.

Від 12 до 19 мільйонів українців залишаються без природного або вакцинного захисту від вірусу, серед них – велика кількість громадян віком 60+ та людей з супутніми хворобами. Більшість з них буде здобувати свій імунний захист через перенесення хвороби, ризикуючи здоров'ям та життям,
– попередили експерти.

Експерти висунули Уряду свої пропозиції

Уряду України пропонують у 2022 році зосередитися на чотирьох стратегічних завданнях, які допоможуть Україні мінімізувати поганий сценарій:

  1. Вакцинувати вразливі групи (70% двома дозами та 50% бустерною дозою).
  2. Забезпечити широкий доступ до безоплатних швидких тестів для усього населення.
  3. Сприяти виробленню у громадян навичок для мінімізації поширення інфекції. Наприклад, "захворів – залишайся вдома!".
  4. Оперативно забезпечити країну амбулаторними ліками проти COVID-19 в аптеках за умови їхньої появи на ринку у 2022 році.

Ці заходи рекомендують впроваджувати додатково до політик, які вже діють. Важливо продовжувати політику обов'язкового використання медичних масок та перевірки COVID-сертифікатів у місцях масового перебування людей.

Вироблення природного імунітету принесе більше смертей

Аналітики вважають, що для України у 2022 році основним способом отримання імунітету проти коронавірусу буде не вакцинація, а природне перенесення хвороби. Це створює ризик високої смертності внаслідок COVID-19 серед людей старшого віку та людей з супутніми хворобами, які не мають імунного захисту.