Вакцини від коронавірусу в Україні: Степанов оприлюднив деталі

Очільник МОЗ, зокрема, зауважив, що Україна в своєму плані вакцинації не збирається використовувати російську вакцину. Про це Степанов сказав у коментарі виданню "Настоящее время".

Зверніть увагу Степанов пояснив, за яких умов російська вакцина надійде в Україну

Ми уклали договір на поставку вакцини, виробленої китайської фармкомпанією Sinovac Biotech – це один із найбільших виробників вакцин у світі. Також ми ведемо переговори з іншими компаніями, вони вже практично завершилися,
– підкреслив міністр.

Він додав, що зараз іде технічний процес узгодження самого договору. Крім того, каменем спотикання були саме терміни поставки вакцин.

Також Степанов заявив, що вакцинація населення буде відбуватися в 5 етапів (раніше говорили про 4 етапи – 24 канал).

"На першому етапі плануємо вакцинувати 355 тисяч осіб. Це медичні працівники, що передусім працюють у лікарнях, які надають допомогу хворим з COVID-19. Це люди, які перебувають у спеціалізованих установах, таких як будинки для престарілих. Тобто найбільш підвладна ризику категорія населення", – зазначив він.

А на другому етапі, за його словами, приєднуються люди за професійними групами ризику та за віком, що мають різні захворювання.

Цікаво Скільки коштує одна доза вакцини проти коронавірусу від Sinovac, яку закупила Україна

  • За даними Офісу Президента, Україна отримає 1,8 мільйона доз вакцини проти COVID-19 за підписаним МОЗ контрактом з китайською компанією Sinovac Biotech.
  • Першу партію вакцини у 700 тисяч доз мають доправити до України впродовж 30 днів після офіційної реєстрації. Згодом було уточнення, що мовиться про 1,9 мільйона доз вакцини, які постачатимуть у лютому.
  • Водночас Україна очікує на перші постачання вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 за програмою COVAX у березні 2021 року.
  • За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, основною метою Національного плану вакцинації від коронавірусу є щеплення 50% населення, тобто майже 21 мільйона людей.
  • Раніше план вакцинації передбачав 4 етапи та пріоритетні групи. Щоправда, у МОЗ заявляли, що його будуть оновлювати.


Попередній план вакцинації в Україні / Інфографіка 24 каналу