За словами Віктора Ляшка, до кінця червня в Україні має бути 3,7 мільйона доз вакцин. Це препарати – CoronaVac, якого вже прибуло майже 2 мільйони, ще буде 500 тисяч Pfizer та 700 тисяч AstraZeneca.

Актуально Україна отримала четверту партію вакцин у рамках COVAX: скільки доз та який препарат

Однак через масштабний спалах коронавірусу в Індії, звідти припинили поставки вакцини CoviShield. Україна уклала договір на 1,5 мільйонів доз, а отримала поки менше половини.

Про роботу Степанова

Як розповіла членкиня комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Ольга Стефанишина, Максим Степанов, коли очолював МОЗ, блокував перемовини з виробниками вакцини.

У нього навіть були на столі листи від фармацевтичних компаній про те, що вони могли б поставити в Україну вакцини, але чомусь ця справа не рухалась,
– заявила вона.

На її думку, це цілком реалістично вакцинувати 5 мільйонів українців до кінця літа, якщо почати активно вести перемовини і спілкуватись з виробниками, аби додати необхідну кількість вакцин.

Де Україні взяти необхідні дози вакцини

Водночас голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький пояснив, що в Індії вже є позитивна динаміка спаду спалаху коронавірусу. Тому в уряді сподіваються, що найближчим часом країна відновить постачання ліків.

Також Україна розраховує отримати допомогу із вакцинами від Європейського Союзу та США. Країни Заходу "роздають" запаси препаратів біднішим країнам.

Детальніше США поділяться мільйонами доз вакцини від COVID-19: Україна серед щасливчиків

Хто відповідальний за вакцинацію насправді

Вірусолог Володимир Настенко зазначає, що не можна покладати всю відповідальність за наявність чи відсутність вакцин в країні лише на міністра охорони здоров'я. Такі питання мають вирішуватись на рівні прем'єр-міністра та президента.

Він наголосив, що в Ізраїлі, де темпи вакцинації були найшвидшими, про закупівлю вакцин домовлявся саме прем'єр-міністр. Також у деяких країнах-членах ЄС таке питання розв'язують прем'єри.

Вакцинація в Україні: дивіться сюжет 24 каналу

Темпи вакцинації в Україні

Однак наявність вакцини – не єдина проблема, яку має розв'язати Ляшко. Багато питань викликають також темпи вакцинації. З її початком в Україні щеплено понад мільйон людей.

Наприклад в Угорщині хоча б 1 щеплення вже отримали 53.6% населення. Водночас ця цифра в Україні становить лише 2.4%. Щоб пришвидшити вакцинацію, в українських великих містах відкривають Центри масової вакцинації.

Цікаво Дослідження "Супутника V" провалили: Росія закликає блогерів засуджувати Pfizer

Експерти стверджують, що при оптимістичному сценарії, є шанс, що до кінця 2021 року в Україні з'явиться колективний імунітет. Для цього потрібно 42 мільйони доз вакцин та спрощення бюрократичних процедур.