Аналіз зразків крові, взятих у 450 мешканців Угорщини, показав, що через 2 тижні після введення другої дози Sinopharm у 90% людей віком до 50 років розвиваються захисні антитіла. Але чим старшою була людина, тим більше падав рівень антитіл.

До теми Знайшли ліки, які ефективні проти нових штамів коронавірусу на 99%

Так, у 50% людей віком від 80 років захисних антитіл не виявили взагалі.

Дослідження провели двоє дослідників з Угорщини. Але поки що це препринт – нерецензоване дослідження, результати якого повинні розглянути інші вчені та фахівці. Троє зовнішніх експертів заявили, що у них немає проблем з методологією дослідження вакцини, розробленої Пекінським інститутом біопрепаратів Sinopharm.

Але результати цього дослідження мають цінність і є першою публічною науковою спробою проаналізувати дію вакцини Sinopharm на літніх людей.

Реакція Китаю

Національна комісія охорони здоров'я Китаю відмовилася коментувати дослідження, заявивши, що буде відповідати тільки на дослідження урядів або великих дослідних інститутів.

Натомість у ВООЗ заявили, що експерти "інформовані про дослідження і продовжують вивчати всі наявні докази".

Людям починають пропонувати третю дозу вакцини

  • В Угорщині багато людей занепокоїлись з приводу заяви вчених та почали шукати приватні тести на антитіла. Зрештою, у Будапешті запропонували безкоштовне тестування літнім жителям в рамках спроби посилити тиск на уряд, щоб він провів власне велике дослідження і надав додаткові дози тим, хто їх потребує.
  • Через деякий час прем'єр-міністр країни Віктор Орбан таки заявив, що уряд надасть своїм громадянам додатковий третій укол. Але при цьому наголосив, що всі вакцини, дозволені Угорщиною, ефективні.
  • До слова, ще у травні Об'єднані Арабські Емірати й Бахрейн також оголосили, що запропонують громадянам третю дозу Sinopharm на тлі побоювань з приводу недостатньої відповіді антитіл.