Лікарі назвали це захворювання "енцефалопатією невідомого генезу".

Він як п'яний чоловік іде, щось тямить, щось ні, як на автопілоті. А потім, коли вже його посадять чи покладуть в ліжко, він засинає — і все,
— розповідає одна з мешканок села.

Але ті, хто засинає, не завжди ’відключаються” повністю. Вони можуть навіть говорити і ходити, але нічого з цього не пам'ятають, після того як прийдуть до тями.

Вперше ця хвороба почала масово проявлятися навесні 2013 року, хоча поодинокі випадки, за твердженням місцевих лікарів, реєструвалися і раніше. Відтоді більше 100 осіб "засинали" у селі Калачі, населення якого — близько 600 осіб. А з кінця грудня зареєстровано понад 40 випадків, і жителі сьогодні говорять про новий спалах "сонної хвороби".

Читайте також: У Криму після анексії зросла смертність наркоманів, — ООН

Серед симптомів медики відзначають сонливість, загальну слабкість, запаморочення, галюцинації і порушення координації. І в новій хвилі захворювання симптоми проявляються більш яскраво. “Спати” хвора людина може до 10 днів.

Медики і вчені поки не можуть вказати причину цього дивного явища. Міжвідомча комісія проводить дослідження в окрузі. Хвороба, швидше за все, пов'язана зі складом атмосферного повітря, а не з продуктами харчування, водою або іншими факторами.

До слова, міністр охорони здоров'я Малі оголосив, що нових випадків захворювання на Еболу в країні не було зареєстровано протягом останніх 42 днів.