Прем'єр-міністр зазначив, що загально на підтримку зусиль проти пандемії коронавірусу Канада мобілізувала близько 2 мільярдів американських доларів. Про це він повідомив під час пресконференції в Оттаві.

Читайте також У Канаді не радять використовувати вакцину від Johnson & Johnson для людей до 30 років

Аби допомогти країнам із низькими та середніми доходами отримати доступ до тестування, лікування та вакцин, ми додатково виділимо 375 мільйонів доларів (близько 310 мільйонів доларів США – 24 канал) платформі Прискореного доступу до інструментів протидії COVID-19, – сказав глава держави.

Джастін Трюдо також наголосив, що на міжнародному рівні Канада завжди твердо виступала на підтримку рівного доступу до вакцин.

Структурою механізму є фонд COVAX, який має на меті закупити принаймні 2 мільярди доз вакцини до кінця 2021 року, зокрема 1,3 мільярда – для країн з низькими та середніми доходами.

Що таке COVAX: коротко

  • COVAX – це глобальна ініціатива, що має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їхню доставку до країн із низьким та середнім доходом.
  • Доставкою, закупівлею та логістикою вакцин займається агентство ООН UNICEF. Закуповують препарати за кошти меценатів та благодійників.
  • У межах COVAX планують щепити щонайменше 20% населення в усіх країнах світу. Ці вакцини країни отримають безкоштовно.