Реєстр тих, хто відмовився від вакцинації, буде вести Міністерство охорони здоров'я Іспанії. Про це пише видання El Mundo.

Читайте також Історична подія: У ЄС схвалили вакцину проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech

Це випливає з оновленої стратегії вакцинації проти коронавірусу. Що цікаво, сама вакцинація проти COVID-19 буде добровільною в країні.

Найімовірніше, в Іспанії затвердять вакцину проти коронавірусу компанії Pfizer і BioNTech 27 грудня. На першому етапі вакцинація буде проводитися громадянам з групи ризику, медичному персоналу і співробітникам будинків людей похилого віку.

Крім того, в Іспанії планують проводити вакцинацію тим, хто вже перехворів коронавірус COVID-19.

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • За даними EMA, велике клінічне випробування показало, що Comirnaty ефективно запобігає COVID-19 у людей віком від 16 років.
  • Загалом у дослідженні взяли участь близько 44 000 людей. Перша половина отримала вакцину, а друга – плацебо.
  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності зберігався таким же серед людей старше 75 років, а також серед різних гендерних, расових та етнічних груп.
  • Comirnaty – це двокомпонентний препарат, який вводять в руку. Інтервал між ін'єкціями повинен становити щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату, як правило, легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).