Це перша вакцина проти коронавірусу, яку схвалили в ЄС. Про це повідомляє офіційний сайт EMA.

До теми Україна веде переговори із Польщею для отримання вакцини від ЄС

Європейське агентство з лікарських засобів визнало Comirnaty безпечним та ефективним препаратом, який відповідає необхідним стандартам якості. Це відкриває шлях до першого дозволу на продаж вакцини COVID-19 в ЄС Європейською Комісією.

Однак наша робота на цьому не зупиняється. Ми будемо продовжувати збирати та аналізувати дані про безпеку та ефективність цієї вакцини для захисту людей, які щеплюватимуться в ЄС,
– йдеться в повідомлені агентства.

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • За даними EMA, велике клінічне випробування показало, що Comirnaty ефективно запобігає COVID-19 у людей віком від 16 років.
  • Загалом у дослідженні взяли участь близько 44 000 людей. Перша половина отримала вакцину, а друга – плацебо.
  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності зберігався таким же серед людей старше 75 років, а також серед різних гендерних, расових та етнічних груп.
  • Comirnaty – це двокомпонентний препарат, який вводять в руку. Інтервал між ін'єкціями повинен становити щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату, як правило, легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).