"Цілитель" переконує, що його олії можуть буквально "витягнути" вакцину з тіла. Продає її чаклун у вигляді мазі ціною близько 120 фунтів – 4600 гривень.

Читайте також Тут – 6 тисяч гривень, там – 700 євро: гендиректор Дніпропетровської лікарні про відтік кадрів

До чудо-засобу африканський "цілитель" пропонує покупцям інструкцію: слід втирати мазь в місце ін'єкції, "поки препарат не вискочить і не утворить гній".

Експерти вже розкритикували рецепт засобу, заявивши, що це, очевидно, підробка і може бути навіть небезпечною. Жодних інгредієнтів не вказано. Вчені наголошують, що вакцини, які зараз використовуються у Великої Британії компаній Pfizer та AstraZeneca є безпечними. Відтак незрозуміло, чому варто використовувати чудо-олії і як вони будуть працювати.

Лікар Саймон Кларк, доцент кафедри клітинної мікробіології в Університеті Редінга, сказав, що цей продавець навіть сам не уявляє, що це за препарат і чим він займається.

В інтернеті є чимало "чаклунів", які пропонують засоби від коронавірусу

Минулого року у мережі було опубліковано чимало пропозицій з продажу ліків від "ковіду" із "цілющою енергією" ціною до 80 фунтів стерлінгів.

Крім того, у мережі можна побачити інших "чаклунів", які обіцяють підняти імунітет проти хвороби за допомогою медитації.