Дотепер вчені вважали, що стійкий імунітет виникає лише у тих, хто важко перехворів COVID-19. Втім, нові дані дослідників з Інституту імунології в Ла-Хойя (США) свідчать про протилежне, а відтак зростають шанси на створення ефективної вакцини й перемогу над пандемією, пише Futurism.

Читайте також: Вчені б'ють на сполох: лікування коронавірусу протималярійними препаратами треба припинити

Суть дослідження

Вчені заявили про сильну імунну відповідь у пацієнтів, які перехворіли на коронавірусну хворобу. Команда проаналізувала зразки крові 20 людей, які перенесли інфекцію в легкій формі і не потребували госпіталізації.

У всіх 20 добровольців вчені виявили реакцію T-лімфоцитів на шиповидний білок SARS-CoV-2. Саме цю молекулу вірус використовує, щоб проникати всередину клітин і заражати їх.

Інша думка: Імунітет до коронавірусу можуть отримати тільки 8% пацієнтів: хто в цій групі

Повторні експерименти показали, що аналогічну імунну відповідь демонструють 40 – 60% людей, які ніколи не були інфікованими COVID-19, але свого часу перехворіли на інші види коронавірусів – зазвичай їх симптоми нагадують легку застуду.

Втім, поки невідомо, чи отримали вони захист від зараження SARS-CoV-2.

Чому важливе відкриття

Дані про те, що людський організм все-таки здатний формувати імунну відповідь до нового типу коронавірусної хвороби, дають надію на те, що повноцінна вакцина проти нього таки створять. Саме її фахівці вважають єдиним способом подолання пандемії.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.