"За великим рахунком, один хворий на грип може заразити близько 100 здорових осіб. Якщо є скупчення людей, як наприклад вагон метро, і він кашляне чи чхне, то заразити дуже легко", - попередила лікарка.

Фахівець наголосила, що пік захворювань на грип цього річ очікують раніше, адже в Україні циркулюватимуть два нові штами грипу – Вісконсін та Вікторія. Аби уникнути хвороби, Голубовська радить вакцинуватися.

"Розвиток ускладнень найкраще за все попереджує вакцинація, саме тому пацієнтів необхідно інформувати. Особливо необхідно щепити групи ризику, усім іншим щеплення рекомендовані. У будь-якому випадку, завжди необхідно консультуватись у лікаря", - вважає вона.

Ольга Голубовська додала, що зараз функціонує достатня кількість вакцинальних кабінетів.

"У періоди спалахів інфекційних хвороб вакцинальні кабінети організовують на місцях, у лікарнях і т.д. У кожному районі це є, таких кабінетів наразі достатньо", - повідомила вона.

Жінка додала про можливі ускладнення від грипу: є пневмонія, менінгіт, гайморит, поліневрит, радикуліт, невралгія, синдром Гієна-Барре, перикардит, міокардит тощо.

Нагадаємо, за інформацією СЕС, лише з початку жовтня цього року на грип та ГРВІ захворіло 148 тисяч 712 людей, серед них 102 тисячі 430 дітей.

Державна санітарно-епідеміологічна служба попереджає, що на українців чекають три штами вірусів. Прогнозують, що на грип захворіють 8 мільйонів українців.

Згідно з даними ВООЗ, кожного року під час епідемії грипу помирає приблизно півмільйона осіб.

Лікар-імунолог Наталя Винник розповіла, що під час епідемії грипу кожна десята не вакцинована вагітна жінка ризикує померти через ускладнення, викликані хворобою.