Щорічні епідемії стають причиною 3-5 мільйонів випадків важкої хвороби.

Аби уникнути важких наслідків недуги, варто вчасно пройти вакцинацію. Особливо тим особам, які є у групі ризику, людям, які живуть та доглядають за ними.

Головний інфекціоніст МОЗ Сергій Крамарєв розповів, що для людей особливо схильних хворіти на грип ця хвороба є смертельно небезпечною.

"Це, в першу чергу, люди які мають різні хронічні хвороби, особливо легенів та серця, особи з різними імунодифіцитними станами", - повідомив медик.

Якщо говорити про вікові групи, то тут абсолютно всі можуть хворіти на грип. Але існують групи ризику, для яких захворіти грипом особливо небезпечно, до них належать діти до 5 років.

Найкращим часом для проведення вакцинації є вересень, тобто передгрипозний сезон.

Щеплення рекомендовані військовослужбовцям, будівельникам, працівникам ДАІ, медичним працівникам, особам, які доглядають хворих на грип удома, дітям з шестимісячного віку, особам похилого віку після 60 років, трудовим колективам підприємств, установ, організацій, жінкам, які, ймовірно, будуть перебувати у вагітності під час епідемії грипу, а також вагітним.

На території України дозволені до використання чотири вакцини.

Цієві осені на території нашої держави очікуються спалахи грипу A/Каліфорнія/7/2009 (H1N1), A/Вікторія/361/2011 (H3N2), B/Вісконсін/1/2010.

До слова, лікар-імунолог Наталя Винник розповіла, що під час епідемії грипу кожна десята не вакцинована вагітна жінка ризикує померти через ускладнення, викликані хворобою.