У січні 2014 року південний штат Алабама потерпав від снігових буревіїв. До таких погодних умов не були готові ані люди, ані дороги.

Усі траси вкрились шаром льоду, а транспорт залишився паралізованим. Водії залишають на узбіччях свої автівки й самотужки добираються додому.

У його клініці все спокійно та за годину приходить повідомлення, що в сусідню лікарню привезли важкого пацієнта з мозковою кровотечею. На телефон Зенка приходять знімки томографії. Ситуація критична. Шанси, що пацієнт виживе – 10 %, а Гриньків – єдиний нейрохірург на дві лікарні.

Читайте також: Український письменник, який відкрив світові мазохізм

Лікар швидко сів у машину та ледве проїхавши сотню метрів, вирішує йти пішки. Медсестри надсилають повідомлення, що стан хворого погіршується. По дорозі Зенко дає вказівку готувати операційну та робити анестезію. Хірургу вдалося подолати відстань по засніженому місту всього за 2 години. Гриньків одразу береться за скальпель та успішно проводить операцію.

Наступного дня про цей випадок дізналась уся країна. Преса вибухнула яскравими заголовками, телевізійники запрошували на інтерв'ю. А Зенко тільки ніяково відповідав, що ніяк не зрозуміє, чому його вчинок когось дивує.