Дослідники з Гарварду повідомляють, що група крові ніяк не пов'язана з важчою формою COVID-19, але пов'язана з ймовірністю інфікуватися.

До теми Дослідники поділили COVID-19 на 6 груп – у кожної свої симптоми

Науковці провели ретроспективний аналіз даних 1 289 людей. Вони не виявили взаємозв'язку між групою крові й важким станом пацієнтів, необхідністю в госпіталізації або курсом інтенсивної терапії, а також будь-якими біомаркерами запалення.

Запалення є особливо важливим показником, оскільки вважається, що COVID-19 системно впливає на організм і у деяких гострий запальний процес може призводити до смерті,
– розповіла співавторка дослідження Анахіта Дуа.

Люди з якою групою крові мають найвищий ризик зараження COVID-19

Вчені виявили, що пацієнти з третьою і четвертою групою крові та позитивним резус-фактором мали більші ризики інфікування SARS-CoV-2. Також вкотре підтвердилось, що люди з першою групою крові мають кращий захист від вірусу. Разом з тим науковці переконані що групу крові не можна пов'язувати з певним прогнозом перебігу COVID-19.

Ці результати потребують подальшого вивчення, щоб визначити, чи може певна група крові краще захищати від SARS-CoV-2 або, навпаки, викликати великі ризики,
– заявила авторка дослідження Анахіта Дуа.