Про новий штам коронавірусу повідомило Регіональне агентство здоров'я регіону Гранд-Ест. Дані надійшли від лікарень Страсбурзького університету.

До теми У Чехії виявили новий штам коронавірусу

Поширення цього штаму до нині не виявляли. Він характеризується мутацію ферменту полімеразу, який формує полімери нуклеїнових кислот.

Окрім цього, медики наголосили, що в Ельзасі зростає циркуляція "британського" штаму COVID-19. Минулого тижня він становив 81,1% серед виявлених випадків. Натомість "південноафриканський" та "бразильський" штами становлять 5,6% інфікувань.

Небезпечні штами коронавірусу SARS-CoV-2

  • Нині мутація коронавірусу D614G є домінантною. Її зафіксували ще на початку 2020 року і відтоді вона поширилась по всьому світу. Вчені вважають, що вона зробила коронавірус у 8 разів заразнішим.
  • Натомість "британський" штам коронавірусу N501Y, за попередніми даними, на 64% смертельніший за інші штами COVID-19.
  • Також є пересторога стосовно південноафриканського штаму. Хоч він і не є смертельнішим за оригінальний штам, він на 50% заразніший. Вчені також непокояться, що він може мати стійкість до антитіл. Якщо це дійсно так, то у випадку поширення цього штаму підвищується ризик виникнення повторних інфекцій.
  • Варто зауважити, що більшість виявлених мутацій коронавірусу є незначними та не становлять небезпеки.