Відібравши у 1979 році 2 500 чоловіків, учені попросили усі наступні роки дотримуватися 5 правил: добре харчуватись, бути фізично активним, вживати алкоголь у помірних дозах, не палити і стежити за вагою. Здавалось би, нічого складного.

Здоровий режим у молодості забезпечить здорову старість,
— переконані лікарі.

Утім, до 2009 року вірними режиму залишилося лише 25 чоловіків, тобто кожен сотий. Науковці детально вивчили їхній стан здоров’я та переконалися, що результати були варті усіх зусиль. Чоловіки виглядали молодшими та підтягнутими. Розвиток серцевих хвороб був відтермінований на 12 років, а про ризики розвитку деменції можна було не турбуватися ще наступні 6 років.

Більше того, медогляд засвідчив, що в них менші шанси на виникнення діабету, раку чи інсульту. Британці наголошують: здоровий режим хоч і не панацея, але точно запорука того, що надокучливі хвороби розвинуться значно пізніше, ніж у ваших однолітків.

Аби 50-річні чоловіки і жінки могли точніше оцінити свій стан здоров’я, американські науковці розробили 2 прості тести. Потрібно заплющити очі й постояти на одній нозі. Добрий результат, якщо ви протримаєтеся так 10 секунд. Друге завдання – протягом хвилини 37 разів встати та присісти на крісло. Впоралися з обома вправами? Тоді, за словами вчених, у вас ще щонайменше 13 років щасливої старості. Якщо результати гірші, слід негайно взятися за здоров’я.