"Солодка" хвороба – цукровий діабет. Їй відводять третє місце у світі за поширеністю після серцево-судинних та онкологічних захворювань та називають неінфекційною епідемією 21 століття. За прогнозами, протягом наступних 10 років смертність від недуги зросте наполовину, а до 2030 року діабет стане головним убивцею в світі.

В Україні на початок 2011 року зареєстровано майже 2 мільйони пацієнтів. З них понад 90% інсулінозалежні. Насправді ж цифри можуть бути в 3, а то й 4 рази більші, адже не завжди люди перевіряють рівень цукру.

Ендокринологи склали перелік симптомів, які повинні вас насторожити.

Перший з них – спрага й часті позови в туалет, навіть посеред ночі. Аби вивести глюкозу з крові, ниркам доводиться працювати з подвійною енергією. Підозрілою має бути й різка втрата ваги. Наприклад 5-10 кілограмів за 2 місяці. Виведення цукру процес складний, тому тіло спалює більше калорій.

Водночас, пацієнтів із діабетом мучать напади голоду. А все через коливання рівня цукру в крові. Коли він падає, тіло думає, що його давно не годували і вимагає більше глюкози, яка є необхідною для функціювання клітин.

Симптомами діабету є свербіж та сухість шкіри. Насторожити мають заніміння в руках і ногах, відчуття постійної втоми. Зверніть увагу й на погіршення зору. Якщо у вас все розпливається перед очима, значить цукор вражає сітківку ока.

А ще діабетики схильні до відчуття постійної втоми та роздратованості.