Шведські науковці протягом 11 років спостерігали за 20-ма тисячами чоловіків і вивели 5 правил, які на 80 % зменшують ризик зіткнутись із хворобою.

Тож правило №1: Стежте за своєю талією. Шведи запевняють: перейшовши за позначку 94 сантиметри, треба негайно йти у спортзал.
Звідси друге правило: щодня слід виділяти 40 хвилин на ходьбу або ж їзду на велосипеді, аби ці невеликі навантаження підтримували серце в тонусі. Лише ці два пункти зменшують ризик на 20 %.

Третя порада: щоб на вашій тарілці були корисні продукти. Торік The New York Times оприлюднив результати дослідження іспанських учених, які протягом п'яти років стежили за змінами здоров'я 7 тисяч іспанців, які дотримувалися Середземноморської дієти. Виявилося, що споживання овочів, риби, зерна грубого помолу та оливкової олії на 30 % уберігає вас від проблем із серцем. Американська асоціація дієтологів теж визнала такий режим харчування найкориснішим.

Правило №4: позбутися шкідливих звичок. І, якщо заборона куріння підтримується безапеляційно, то алкоголь рекомендують зменшити до малих доз, але не виключати повністю. Авторитетне видання British Medical Journal оприлюднило результати 30-річного дослідження, де люди, які взагалі не вживали алкоголь, мали на 14-25 % більші шанси занедужати на хвороби серця порівняно з тими, хто споживав помірно. Більше того, канадські вчені заявили, що алкоголь збільшує рівень, так званого, хорошого холестерину.

І наостанок: поможіть серцю вітамінами. Особливо дієвими вчені називають калій та магній, які покращують метаболізм серцевого м’яза. Їх рекомендують вживати при порушенні серцевого ритму й особливо при хронічних захворюваннях серця, як от серцевій недостатності, та після інфарктів.