Нещодавно кадровики дослідили зарплату американців і виявилося, що заробляти понад 100 тисяч доларів у рік найчастіше вдається саме старшим у сім'ї дітям. Та й професії у них радше інтелектуальні: інженерія, право, медицина, політика.

Як відомо, чи не всі президенти Штатів були первістками, схожа ситуація й з американськими астронавтами, які ступали на поверхню Місяця. Таких було 12 і всі вони були або старшими в сім'ї, або ж єдиною дитиною. І подібних випадків надто багато, аби просто списати на статистичну помилку.

Ця закономірність стосується й жінок. Варто поглянути на верхівку списку "Форбс", де імена Джоан Роулінг, Ангели Меркель, Хіларі Клінтон — яскраві тому приклади. До того ж, дослідження британських психологів стверджують, що дівчата-первістки ще й на 15 % амбітніші від чоловіків.

Наймолодші діти обирають творчі професії — журналістику, дизайн. А середні діти в сім'ї більш гнучкі, дипломатичніші та вміють вести переговори. Їхні доходи трохи менші, але якщо вони й досягають керівних посад, то найчастіше пропонують нестандартні рішення.