Отож топ-6 звичок, які забирають у людей енергію.

Перша: ви п’єте замало води. Людський організм миттєво відчуває навіть незначний брак води. Від цього зменшується об’єм крові й вона стає густішою. Тож навіть коли серце помпує зі звичною силою, кисень і поживні речовини повільніше доходять до наших органів та м’язів.

Друга: брак мікроелементів, зокрема заліза. Приймати вітаміни не обов’язково, просто їжте більше квасолі, горіхів, яєць, капусти та гречки. І не забудьте про цитрусові, адже вітамін C покращує засвоєння організмом заліза.

Третя: ви не снідаєте. Їжа – це як пальне для автомобіля. І якщо ранок ви починаєте з однієї кави, то далеко організм точно не заїде. Ваше тіло буде вдячним, якщо ви нагодуєте його фруктами, кашами та протеїнами – до прикладу куркою та яйцями.

Четверта: ви п’єте алкоголь перед сном. Хоча спиртне заспокоює та розслаблює, та водночас і погіршує якість сну. Коли наш організм перетравлює алкоголь, відбуваються сплески адреналіну, а тому ви можете прокидатися. Лікарі рекомендують вживати спиртне за 3-4 години до сну.

П’ята причина: ви надто зосереджені на роботі. Вчені з університету Мічіган довели: ті, які перечитують робочі листи після 9-ї вечора, наступного дня почуваються більш втомленими та працюють менш ефективно. Знижують вашу продуктивність і думки про роботу під час відпустки.

І на останок — ви не займаєтеся спортом. Науковці запевняють: уже після шести тижнів занять, люди зізнавалися, що почуваються значно бадьорішими.