Існує чимало теорій щодо поширення алергії, однак лікарі стверджують, що вже виявили основну причину. Кожна людина з голови до п'ят вкрита бактеріями, й саме ці мікроістоти, яких удесятеро більше, аніж клітин нашого тіла, є ключем до розуміння алергії.

На замовлення ВВС вчені порівняли 2 сім'ї: одну європейську, що має цілий букет алергій, іншу — з племінного поселення. На підтвердження теорії, європейці мали значно меншу кількість бактерій. Тож не дивно, що у Британії кожен 3-й потерпає від алергії, а в дослідженому племені хвороба проявляється в однієї на 1500 людей.

Медики дають кілька порад, як її взагалі уникнути. По-перше, природні пологи. Норвезькі науковці довели, що в дітей, народжених природним методом, на 52% менше шансів захворіти на астму, порівняно з тими, хто народився через кесарів розтин.

По-друге, грудне вигодовування. Про які б вітаміни не говорили виробники дитячого харчування, однак саме в материнському молоці міститься близько 900 видів бактерій, що захищають дитину від усіляких алергій.

По-третє, зелені насадження. Британці підрахували, що їхні діти перебувають у приміщеннях 90% часу. Однак, чим більше дерев та квітів росте поблизу вашого дому, тим більше на вас різних бактерій, а тому менші шанси стати алергіком.