Вчені з Гарвардського університету запевняють, чоловіки хворіють через відсутність естрогену –жіночого статевого гормону, який позитивно впливає на імунну систему.

Це підтвердили лабораторні дослідження на мишах, що мали запалення легень. Ін'єкції естрогену на диво ефективно лікували недугу. Тож відтепер американські науковці пояснюють схильність чоловіків до пневмонії та распіраторних захворювань саме браком гормону.

Натомість дослідники зі Стенфордського університету й узагалі приголомшили висновком, що виною слабкого імунітету чоловіків є підвищений рівень тестостерону. Лікарі виявили цю закономірність під час проведення протигрипозної вакцинації. Жіночий організм виділяв достатню кількість антитіл, а от чоловічий значно менше.

При цьому результати чоловіків із низьким рівнем тестостерону були майже такими, як і в жінок.
Це, до речі, теж може бути ключем до розгадки, чому чоловічий імунітет слабше реагує на вакцини проти кору, гепатиту, свинки та інших інфекційних хвороб.

А от дослідження Дархемського університету виявило, що у чоловіків ділянка мозку з температурними рецепторами значно більша, ніж у жінок, тому вони важче переносять симптоми застуди. Крапку в дискусії поставили лондонські соціологи, навівши дані, що саме жінки більше скаржаться на грип, а от чоловіки часто й узагалі ігнорують симптоми.