Почнемо з прихильників. Ті запевняють, що молоко – скарбниця кальцію та фосфору, завдяки яким можна забути про проблеми з кістками та зубами.

Стоматологи дійсно запевняють: молоко єдиний напій, крім води, який не шкодить зубам. Науковці з Уельса стверджують, що в любителів молока рідше трапляються інфаркти.

Їхні колеги з Гарварду виявили користь молока для жіночого організму. Воно допомагає жінкам завагітніти, адже на 25 % покращує овуляцію, та й постменструальний синдром пройде непомітно, якщо час від часу пити молоко.

Плюсів чимало, але противники молока теж мають свої аргументи. Авторитетне видання The British Medical Journal оприлюднило шведське дослідження серед 100 тис осіб, які споживали багато молока протягом 20 років. Так от жодного покращення в кістковій тканині вони не помітили.

Зате виявили, що шведи, які не пили молока, жили зазвичай довше. Знову ж таки вчені з Гарварду встановили, що молоко погіршує стан подразненої шкіри, а іноді і є причиною акне. Статистика стверджує, що в однієї людини зі 100 воно спричиняє алергію, а в багатьох нежить і кашель.

І тут учені наводять цікавий факт: люди – єдині ссавці, що, пройшовши етап грудного вигодовування, повертаються до молока. Натомість усі тварини знайшли собі інші джерела кальцію і почуваються добре.