Учені з Гетеборзького університету, опитавши 45 тисяч шведів, з'ясували, що регулярне вживання цих ліків може спричинити хронічні головні болі. При цьому вони ще й посиляться.
Проте з головним болем потрібно боротися. Він не лише визначає наше самопочуття та настрій, а й впливає на структуру мозку. Такі результати досліджень данських учених, які проаналізували МРТ-знімки пацієнтів із мігренню. У них не лише на 70% більші ризики пошкоджень білої речовини мозку, а й помітне порушення кров'яного потоку, що може спричинити інфаркт.
Першою і головною рекомендацією лікарів є уникати стресу і напруження м'язів, зокрема, спини та шиї. Це найчастіше провокує біль. Тому такий важливий спорт, плавання чи масаж. Головний біль може бути зумовлений навіть напруженням щелепних м'язів.
Вчені з Гарвардського університету довели, що з кожним підвищенням температури на 5 градусів ризик головного болю зростає на 8%.
Учені з університету Мюнстера в Німеччині замість ліків рекомендують секс. Опитавши 400 пацієнтів із сильним болем, вони з'ясували, що секс у 40% випадків полегшував біль на половину, а у 20% повністю його знімав.